více info a jak nakupovat přihlášení FLP.cz kontakty e-shop FLP
NOVINKA a jednoduchý preventivní a ozdravný program VITAL-5


Rakytníkový olej 100 %

Rakytníkový olej 100% je určen pro lidi, ale s rakytníkovým olejem 100% mám výbornou zkušenost i u mých papoušků.

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

Nové zkušenosti chovatele exotického ptactva Miloše Mácy

Informace zde navazují a doplňují publikované články v časopisech Papoušci, Nová exota a Fauna.

Na našem trhu najdete rakytníkové oleje 10%, 20% atd. Jsou to ředěné oleje za výhodné ceny, ale nemají takový účinek jak 100% rakytníkový olej, což je logické. Nabízený rakytníkový olej 100% splňuje všechny schvalovací certifikáty Ministerstva zdravotnictví.

100% rakytníkový olej je výborným doplňkem ve výživě papoušků. Podporuje pohlavní aktivitu v době toku. Zabezpečuje správný vývoj srdce a kosterní svaloviny u rostoucích mláďat. Působí jako stimulátor životních procesů. Má příznivé účinky na zažívací ústrojí. Působí jako silný antioxidant, pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla.

Rakytník řešetlákový je přírodním koncentrátem vitaminu A, vitaminů řady B, vitaminů C, E, F, K, P-rutin, obsahuje dále látku hypophein, která byla poprvé objevena u rostliny právě v rakytníku řešetlákovém. V rakytníkovém oleji najdeme vysoký obsah mastných nenasycených kyselin, známých jako OMEGA 3, 6 a 9. Rakytník obsahuje také velké a hodnotné množství vitaminu C a bioflavonidu - vitaminu P, tento vitamín je vícesložkový. Pro nás jsou nejvíce zajímavé složky rutin a citrin (flavony). Nedostatek těchto flavonů způsobuje lámavost (fragilita) cév - kapilár.

Citrin je pak důležitý pro správnou funkci a udržení se v těle vitaminu C. Velmi významný je i obsah vitamínu K, tento vitamín je důležitý pro správnou srážlivost krve a tvorbu protrombinů, toto probíhá v játrech, pokud jsou ovšem zdravá. V rakytníku jsou ještě ve velkém množství zastoupeny karoteny, které je schopno tělo přetransformovat na pro život důležitý a nepostradatelný vitamín, vitamin A.

Další látkou obsaženou v rakytníku řešetlákovém je alkaloid hippophein, ze kterého vzniká biologicky aktivní amin serotonin, který má prokázaný účinek jako antidepresivum a také účinek protinádorový.

Po konzultaci s lékaři, kteří se specializují na exotické ptactvo dávkuji 100% rakytníkový olej takto:

1 kapka na 100 g hmotnosti jedince po dobu alespoň 3 týdnů za předpokladu, že jsou papoušci zdraví, pokud tomu tak není, je nutné se o dávkování poradit s lékařem specializovaným na exotické ptactvo.

Rakytníkový olej 100% je svým působením unikátní přírodní produkt. Přítomné esenciální nenasycené mastné kyseliny (omega 3,6,9), D-alfa tokoferol (přírodní vitamin E) a flavonoidy tvoří z tohoto oleje velmi důležitý doplněk stravy, který pomáhá ochránit organizmus před nepříznivými civilizačními vlivy.

U rakytníkového oleje 100% je expirace dvouletá, ale po každém otevření se do lahvičky dostává vzduch, který rakytníkový olej pomalu ale jistě znehodnocuje. Proto po otevření lahvičky se doporučuje celý obsah rakytníkového oleje spotřebovat do půl roku. Po půl roce by mohl rakytníkový olej žluknout.

100% rakytníkový olej je balen ve skleněných lahvičkách po 50 ml. Datum spotřeby je vyražen na lahvičce.

S chovatelským pozdravem Miloš Máca

Objednávky

Tyto přírodní výrobky si můžete telefonicky objednat na čísle 603 894 366, e-mail: milos.maca@seznam.cz nebo na www.krmiva-pro-papousky.cz

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

 
Nejvyšší péče při zpracování přírodních zdrojů je základem všeho

Ing. Vladimír Švéda
nezávislý distributor Forever Living Products
e-mail: info@aloe-vera.cz


PUBLIKOVANÉ
ČLÁNKY:


FAUNA 12/2012 - LÉČBA PRŮJMU

Článek ve Fauně 12/2012

CERTIFIKÁTY: