více info a jak nakupovat přihlášení FLP.cz kontakty e-shop FLP
NOVINKA a jednoduchý preventivní a ozdravný program VITAL-5


PT-12 Lactobacillus salivarius

Doplňkové krmivo pro zvířata v zájmovém chovu.

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

PT-12 Lactobacillus salivarius:

Vhodné pro: voliérové ptáky, holuby, terarijní zvířata, malé hlodavce a králíky, kteří nejsou chováni pro lidský konzum.

Složení: 1 sáček (= 5 g) PT-12 obsahuje 5 billionů CFU (colony forming units) lyofilizované bakterie lactobacillus salivarius, pomocná látka: kukuřičný škrob.

Forma: prášek.

Způsob podání: per os.

Použití:

  • Dysbakterióza (nedostatek přátelských bakterií v prospěšné střevní mikroflóře), průjem způsobený dysbakteriózou, vytěsnění a inhibice (útlum, potlačení) bakterií Enterobacteriaceae, Streptococcus, Staphylococcus a plísní a kvasinek.
  • Stabilizace mikroflory tenkého střeva jako ochrana před reinfekcí patogeny.
  • Podpůrná léčba při léčbě antibiotiky a jinými léky.
  • Pro vytvoření přirozené mikroflóry (při ručním dokrmování).

Kontraindikace: Nepoužívejte u zvířat určených pro lidský konzum.

Vedlejší účinky: Nejsou známé žádné vedlejší účinky.

Důležitá poznámka pro způsob použití: Do vody aplikujte PT-12 jen v případě, že bude zajištěno velmi rychlé vypití vody. Laktobacily velmi rychle klesají ke dnu a životnost bakterií se rychle snižuje. Nejlepší je aplikace v krmivu.

Skladování: PT-12 se musí skladovat za teploty alespoň minus 18 °C (v mrazáku). Produkt byl testován i za nestandartních podmínek a výsledky ukázaly, že produkt lze transportovat nezmražený i v létě bez rizika větší ztráty účinnosti. Je-li skladován v lednici (4 – 6 °C) měl by se spotřebovat do 4 týdnů. Otevřený sáček vždy neprodyšně uzavřete např. kancelářskou sponou.

Aplikace dospělým ptákům

Je vhodné přípravek podávat po dobu 10-14 dní měsíčně. Možné je podání i jednou týdně jako prevence proti patogenním bakteriím. V případě průjmu (plísňového nebo bakteriálního původu) by mělo podávání trvat alespoň 14-21 dní. Osvědčilo se podávání přípravku PT-12 jako podpůrná léčba megabakteriózy po dobu 3-4 týdnů spolu s antimykotiky. Při této léčbě by měl být přípravek PT-12 aplikován alespoň o týden déle než antimykotikum. Jako prevence proti reinfekci (opětovná infekce) by měl být podáván v pravidelných intervalech - dvakrát v průběhu 14 dnů.

Během a po léčbě antibiotiky a antiparazitiky by měl být PT-12 podáván pravidelně až do zlepšení a pak ještě pár dní navíc. Během předvídaných stresových situací (např. změna krmné dávky, transport, výstava) je doporučené podávat PT-12 dvakrát až třikrát týdně už týden před událostí jako prevence dysbakteriózy. PT-12 může být podáván se suchým krmením (zrní, granule), klíčeným, v míchanici i na ovoci. Frutin, další produkt firmy re-scha zlepšuje využitelnost PT-12.

Dávkování: Pro drobné ptáky (pěnkavy, kanáři, andulky) denní dávka 1 sáček PT-12 vystačí pro 50 – 60 ptáků. Pro papoušky vystačí 1 sáček jako denní dávka pro 25 – 30 ptáků.

Jednotlivě chovaní ptáci: malí ptáci(andulky) 0,5 g, větší papoušci denní minimum 0,2 g PT-12.

Aplikace mláďatům
Aplikace při ručním dokrmování

PT-12 má při ručním dokrmování velmi zajímavé využití. Měl by být aplikován v prvních dnech života mláďěte pro optimální osídlení střeva fyziologickou mikroflórou. V tu dobu ještě nejsou všechna místa ve střevě obsazena a proto PT-12 svou přítomností brání osídlení patogenní bakteriální mikroflórou.

Dávkování během prvního týdne života mláděte: 1 odměrky rozdělena do tří denních dávek podávána v krmení.

Dávkování po prvním týdnu života: 1 odměrky jednou denně po dobu 5-6 týdnů. Laktobacily zlepšují trávení krmné kaše a chrání střevo před patogeny.

Dávkování pro mláďata krmená rodiči:

PT-12 by se měl začít podávat rodičům přibližně 2 dny před očekávaným líhnutím mláďat. Délka podávání záleží na zdraví rodičovského páru.

Rodičům v dobré fyzické kondici může být podávána denní dávka 1 sáček na 40-60 ptáků do doby, než je nejmladšímu mláděti 7 dní.

Jsou-li rodiče v horším zdravotním stavu a mláďata mají průjem, dávka PT-12 by měla vzrůst o 30-50% a podávání prodloužit na dvojnásobnou dobu.

Dávkování v případě onemocnění

Akutně nemocní ptáci a ptáci v celkově špatné kondici s dysbakteriózou by měli být během prvních tří dnů léčeni aplikací PT12 přímo do zobáku nebo i volete sondou. Pro tento účel můžeme PT-12 rozpustit v malém množství vody. Tento roztok by měl být ihned aplikován, protože životnost bakterií rychle klesá.

Denní dávka pro přímé použití u malých ptáků (kanárů, andulek) by neměla přesáhnout 0,5 g, pro korelu a roselu 2 g. Pro papoušky (kakadu, ara) to může být až třetina sáčku. Podává se jednou denně, v akutních případech až dvakrát denně. Potom se může PT-12 podávat stále na krmivu až do úplného uzdravení , ale po dobu minimálně 3 týdny.

Objednávky na tel: 603 894 366, e-mail: milos.maca@seznam.cz nebo na www.krmiva-pro-papousky5.webnode.cz

S chovatelským pozdravem Miloš Máca

Objednávky

Tyto přírodní výrobky si můžete telefonicky objednat na čísle 603 894 366, e-mail: milos.maca@seznam.cz nebo na www.krmiva-pro-papousky.cz

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

 
Nejvyšší péče při zpracování přírodních zdrojů je základem všeho

Ing. Vladimír Švéda
nezávislý distributor Forever Living Products
e-mail: info@aloe-vera.cz


PUBLIKOVANÉ
ČLÁNKY:


FAUNA 12/2012 - LÉČBA PRŮJMU

Článek ve Fauně 12/2012

CERTIFIKÁTY: