více info a jak nakupovat přihlášení FLP.cz kontakty e-shop FLP
NOVINKA a jednoduchý preventivní a ozdravný program VITAL-5

 

Tak, jak blahodárně aloe vera působí na zdraví člověka, působí na všechny živé tvory. Domácí mazlíčky a hospodářská zvířata nevyjímaje.

Veterinární použití přípravků FLP

aloe vyžadují i naši domácí společníci

Všechny přípravky, které používám se své veterinární praxí, jsou založeny na 97% stabílízovaném aloe vera gelu FLP, protože je shledávám důsledně více efektivní než jiné typy, které jsou v současné době k dostání. Stabilizovaný gel je k dispozicí ve formě orálního gelu nebo topíckých přípravků.

Orální přípravky

Tyto přípravky se používají na všechny případy, které ovlivňují buď epitelové tkáně nebo imunitní systém. Používají se rovněž jako všeobecné tonikum k povzbuzení dobrého zdraví.

Dávkování

Na rozdíl od běžných veterinárních přípravků, při jejichž použití jsem obeznámen se specifickými dávkami pro určité případy u různých druhů zvířat, při používání doplňkových bylinných přípravků, jako je aloe vera, nejsou aplikována žádná pevná a stálá pravidla. Proto není možné přesně stanovit dávky založené na určitém množství aktivního základu spojeného s tělesnou váhou. Ve své praxi jsem schopen vytvořit trvale prospěšné klinické zlepšení za použití dávek uvedených dole.
Nové zkušenosti chovatele Miloše Mácy

Když přijde na specifickou nemoc u uvedených druhů zvířat podávám jakékoli variace těchto množství, která přinášejí prospěšný účinek ověřený dlouholetou praxí.

Orální přípravky mohou být podávány přímo do úst nebo přidány do potravy či vody. Mohou být podávány jednorázově, nebo pokud je tak upřednostňováno, denní dávka může být rozdělena do dvou nebo více částí a podávána v rovnoměrně rozdělených intervalech během dne.

Zvíře léčebná dávka denně udržování a všeobecné tónování
Křečci, myši, ptáci (50-100 g) 2 ml 1/2 ml
Krysy, ptáci, morčata, činčily, fretky, králíci (400 g-2 kg) 4 ml 1 ml
Kočky (5 kg) 20 ml 5 ml
Psi (30 kg) 60 ml 15 ml
Ovce, prasata (150 kg) 120 ml 30 ml
Krávy (500 kg) 250 ml 60 ml
Koně (500 kg) 250 ml 60 ml

Toto jsou minimální množství, která používám u různých druhů zvířat, abych pomohl při specifických problémech. Jestliže je zvíře svého druhu obzvláště malé nebo naopak příliš velké, dávku úměrně snížím nebo zvýším Jako přibližného průvodce jsem uvedl typickou tělesnou váhu pro uvedené druhy. Při určitých stavech mohu dávat zvířeti i vyšší dávku v závislosti na specifickém problému.

Jakmile se symptomy zlepšují, redukuji hladinu na přibližně jednu čtvrtinu a rovněž tyto dávky jsem uvedl v tabulce výše. Toto zredukované množství může být použito jako všeobecný životabudič (tonikum) nebo jako prevence.

Všeobecné rady pro orální podávání aloe vera

Protože mnoho problémů, kterým se snažíme pomoci, je chronických, a proto nevyléčitelných, snažíme se dosáhnout úlevy zvířat od některých klinických příznaků a nepohodlí, a tak jim poskytnout lepší kvalitu života. Při určitých problémech potřebuje být zvíře udržováno na čtvrti nové úrovni neustále, jinak mají symptomy tendenci se objevit znovu přibližně po dvou týdnech od zastavení podávání aloe vera. Existuje samozřejmě řada případů, kdy aloe vera může kompletně od nemoci ulevit. V těchto případech může být stále užitečné udržovat zvíře na nižších dávkách, které budou fungovat jako všeobecné tonikum, takže může lépe překonávat jiné problémy, které jej mohou potkat.

Začít pomalu

Jestliže má zvíře obzvláště citlivý zažívací systém, je často rozumné začít po dobu prvních několika dní s velmi nízkým množstvím. Většinou je to okolo 10 % udržovací dávky.

Přidej do potravy / vody

Gel může být podáván přímo do ústního otvoru, do potravy nebo přidán do pitné vody. Jakékoli jídlo nebo voda nezkonzumované tento den by měly být vyhozeny a nahrazeny čerstvým jídlem nebo vodou obsahující novou dávku aloe vera.

Podávejte na prázdný žaludek

Může být vhodnější podávat gel na prázdný žaludek, ale popravdě řečeno to při práci se zvířaty není vždy praktické. Ve své praxi zažívám podobné účinky, ať již gel podávám ústně na prázdný žaludek nebo v potravě nebo ve vodě. Zdá se, že je malý rozdíl v účinku, když denní dávku podávám jako jednorázovou dávku nebo ji rozdělím do několika během dne.

Poraďte se se svým veterinářem

Ve své praxi používám orální přípravky z aloe vera u pacientů, kteří již užívají jiné veterinární přípravky. Zjistil jsem, že stejně jako u lidí zde mezi nimi nedochází k žádné škodlivé interakci, a proto jsou velmi bezpečné k souběžnému používání. Doporučuji, abyste, pokud máte zvíře, které již dostává léky od veterináře, získali před používáním jakéhokoli doplňkového výrobku jeho souhlas

Zvyšuje účinnost dalšich léků

V některých případech bylo rovněž zaznamenáno, že aloe vera umocňuje (zvyšuje) aktivitu veterinárních přípravků, která zvířata již užívají.

Žádné vedlejší účinky

Nezávislý výzkum neprokázal žádné toxické vedlejší účinky během používání přípravků z aloe vera, a proto žádné vedlejší účinky nebyly nalezeny ani u zvířat.

Léčete příčinu

Při používání doplňkových produktů, jako je aloe vera, je vždy důležité zjistit příčinu jakéhokoli problému, od kterého se snažíme zvířeti pomoci. Např., má-li zvíře blechy, přestože aloe vera je vynikající při ekzémech a podobných dermatitidách, nezničí je a je nutno použít veterinární přípravek na jejich hubení

Léčebná krize

Při orálním používání gelu proti kožním problémům si můžete v některých případech povšimnout takzvané krize při léčení. Stává se to především u kožních problémů, protože aloe vera zvyšuje tempo hojení pokožky. To způsobuje koncentraci léčebného období do kratšího času. Symptomy kožní iritace mohou proto často vypadat na první pohled hůře, než dojde ke zlepšení. Krize může trvat od 5 do 10 dní.

Všeobecné rady pro topické použití aloe vera

Přípravky k vnějšímu použití, které běžně aplikuji ve své praxi, zahrnují:
Aloe vera mýdlo – Použijte ředěné k vyčištění kůže.
Aloe vera šampon – Použijte v podobných případech jako mýdlo, především, když je na postiženém místě spousta chlupů.
Aloe vera first – K opláchnutí ran a jako první aplikace při kožních problémech.
Aloe vera gelly – Především na rány, spáleniny, jakékoli kožní trauma a na kožní problémy, jako jsou ekzém a psoriáza.
Aloe vera propolis – krém aloe vera kombinovaná se včelím propolisem (přírodní antibiotikum) - použít pro infikovanou kůži a případy velmi suché kůže.
Aloe vera heat lotion – Aloe vera v "horko" produkujícím spojení, které podporuje zásobování krve do oblasti. Vhodné pro jakékoli zranění, kde by zvýšená cirkulace byla prospěšná. Především užitečný pro šlachy a svalové problémy. U zvířat je důležité, aby se aplikoval přímo na kůži a ne do chlupů. Hlavně používat pro chronické případy jako artritida, ale může být prospěšný, když je alternován se studenými aplikacemi při určitých akutních případech.

Otázky a odpovědi

aloe vyžadují i naši domácí společníci

Můj pes má kolitidu. Pomůže aloe?
Kolitida u psů je podobná syndromu dráždivého tračníku u lidí. Pes trpí zánětem kolonu, což vede k průjmu, který občas obsahuje krev a hlen. Často vznikající tlaky se u psa mohou projevovat bolestí v břiše. Stejně jako u lidí není příčina vždy jasná. Většina psů reaguje na 24 hodinovou hladovku s následnou nedráždivou stravou skládající se z bílého masa a rýže. Během hladovění podávám Aloe Vera Gel. Začínám s 5 ml a postupně tuto dávku zvyšuji na 60 ml denně. Pokud je to možné, snažte se zjistit příčinu kolitidy, kterou může být stejně tak strava jako stres.

Jsou výrobky z aloe bezpečné pro použití v případě očních problémů?
Kdykoli se domníváte, že zvíře má problémy s očima, přiveďte je k veterináři. Jakmile veterinář diagnostikuje problém, dohodněte se s ním, zda souhlasí s použitím aloe. Když jsem osobně začal používat aloe na oční problémy, vždy jsem používal Activator zředěný 1 : 1 se sterilovanou vodou. Zředěná aloe je skvělá na svědění očí v případě infekčního zánětu spojivek, rovněž ji používám na zarudlé oči a podlitiny.

Má užívání Aloe Vera Gelu nějaký význam pro psa s pankreatickou nedostatečností?
Jestliže pankreas přestane produkovat dostatečné množství trávicích enzymů, zvíře nebude schopno strávit potravu dokonale. To vede ke ztrátě váhy, i když pes bude mít stále dravý apetit. Srst často ztrácí lesk, je suchá, a pohyby často vypadají neohrabaně. Veterináři mohou tento problém snadno rozpoznat a nabídnout náhradní trávicí enzymy. Já jsem zjistil, že přidání 60 ml Aloe Vera Gelu do stravy společně s těmito přípravky může rovněž prospět.

Můj kůň trpí trichofycií - mohu použít aloe?
Zjistil jsem, že v tomto případě je vynikající použít Aloe Vera Gelly. Tato plísňová infekce je vysoce nakažlivá jak pro zvířata, tak pro nás, buďte tedy opatrní, když budete pracovat s podezřelými případy. Vetřete topické přípravky aloe do infikovaných oblastí zpočátku dvakrát až čtyřikrát denně. V obzvlášť těžkých případech může být do potravy přidán Aloe Vera Gel v dávce 100 až 250 ml denně v závislosti na velikosti koně.

Je aloe prospěšná koním s asteoartrózou?
Tento problém často označujeme jako degenerativní kloubovou nemoc. Artróza může vzniknout v závislosti na věku nebo jako výsledek opakovaného traumatu. Ať už je příčina jakákoli, výsledkem jsou změny kloubní chrupavky, synoviální blány a kloubního mazu, který produkuje, a rovněž i poškození kosti pod chrupavkou.

U koní můžete slyšet specifické názvy artrózy podle oblastí, kde tento problém vzniká. Nemocní koně vyžadují kombinovaný ucelený postup, který je udržuje v pohodlí a pokusí se zpomalit postup této choroby. Zjistil jsem, že některé případy velmi kladně reagovaly po přidání 250 ml Aloe Vera Gelu denně do stravy. Jakmile se stav zlepší, může být množství sníženo na udržovací úroveň 60 ml denně. Toto většinou zahrnuje podporu končetiny, nápravné podkovářství, odpočinek, fyzioterapii, doplňkové preparáty a občas léky.

Použití aloe při infekcích nehtového lůžka.
Většina druhů trpí plísňovými infekcemi lůžka nehtu či drápu. Je dost obtížné tyto případy vyřešit, dokonce i při intenzivním a dlouhodobém používání klasických léků. Tento druh hluboké plísňové infekce vede ke zkrouceným a silně drolivým drápům. Ve své praxi jsem zjistil, že opakovaná aplikace Aloe Vera Gelly na celý dráp či nehet a okolí ve spojení s Aloe Vera Gelem v potravě přinesla velmi dobré výsledky. Nový normální růst nehtů a drápů je většinou viditelný po několika týdnech a za několik měsíců dojde ke kompletní obnově

Ekzémy u psů a koček
V současné době se veterináři začínají setkávat se zvýšeným množstvím případů ekzémů. Dvě nejčastější příčiny jsou blechy a alergie na pyl. V těchto případech se nejprve musí odstranit právě příčina. Bohužel aloe nedokáže zabít blechy nebo zabránit zvířatům, aby nebyla vystavena pylu. Nicméně existují vynikající veterinární přípravky schopné odstranit blechy a následně může být dermatitida léčena za použití topické a orální kombinace výrobků z aloe, jako jsou Aloe First, Gelly, Propolis Creme a Aloe Vera Gel. Kůži myjte, jen když je to nezbytné. K tomu je ideální Aloe Liquid Soap nebo Shampoo. Topické přípravky, jako je Gelly, je třeba nanášet zpočátku 4krát až 6krát denně a později 2krát denně, jakmile příznaky ustupují. Alergie na pyl mohou být léčeny podobnou cestou s pomocí výrobků z aloe, ale není vždy snadné se zbavit příčiny. Pomoci může rovněž včelí pyl v tabletách.

Může se použít aloe při problémech v ústní dutině psů a koček?
Existuje řada problémů spojených s dutinou ústní, které mohou být bezpečně odstraněny používáním aloe. Může např. dojít k zanícení jazyka, mandlí, dásní či hltanu. Velmi prospěšné může být používáni Gelu, Gelly nebo Aloe First, a to jak jednotlivě, tak i v kombinaci. Choroby parodontu mohou být aplikací těchto aloe přípravků výrazně potlačovány a odstraňuje se plak nebo zubní kámen. Byl jsem potěšen, když jsem se dozvěděl od jiného veterináře, jak odstraňuje zubní kámen ze psích zubů denním používáním Aloe Vera Gelly. Zubní kámen změkne, začně se drolit a může pak být lehce odstraněn kartáčkem.

Na otázky odpovídá veterinář David Urch, Velká Británie

Převzato z "IN TOUCHE" FLP UK, 1998

Úplné zotavení krav popálených při požáru stáje

Před třemi lety byla Zeta jednou z krav, které David Urch zachránil poté, co byly ošklivě zraněny při požáru. Krávy byly léčeny za použití produktů FLP. Nejprve byl přidán do jejich pitné vody Aloe Vera Gel, aby pomohl snížit stres a bolest způsobenou spáleninami. Rovněž pomohl posílit jejich imunitní systém, takže se mohly lépe vyrovnat s případnou sekundární infekcí ze spálenin. Topicky byly léčeny kombinací Aloe Vera Gel - Aloe First - Aloe Vera Gelly, která napomohla množení kožních buněk a jejich rychlejší obměně. Aloe zrychlila tempo hojení kožních zranění o téměř 35 % a podstatně snížila tvorbu jizev. Kůže a srst se plně obnovily a Zeta se naprosto zotavila - natolik, že koncem března tohoto roku se stala poprvé matkou. Dala život dvojčatům, která jsou u tohoto skotu velice vzácná.

Články byly převzaty z časopisu Jonathan

Pokud už máte nějakou "ALOE" vyzkoušenou, čtěte dále. Není všechno 99%, co se píše, a není všechno potřebná kvalita, kterou předpokládáte podle krásné přední etikety, a od které očekáváte fungování účinných látek z aloe.


CO SE NEDOZVÍTE Z ETIKETY ANEB PROČ ALOE NA VÁS NEFUNGOVALA?

Je přirozené, že chcete pro svoje zdraví to nejlepší. Jak se ale vyznat v záplavě výrobků, které obsahují aloe vera? Proč Vám na etiketě výrobce prakticky nic o své technologii neřekne? Proč to nefungovalo tak, jak říkali, a jak jste tím pádem očekávali?
Poznejte několik zásadních bodů, jak rozpoznat kvalitní výrobek. Ke stažení  ZDE.

 
Nejvyšší péče při zpracování přírodních zdrojů je základem všeho

Ing. Vladimír Švéda
nezávislý distributor Forever Living Products
e-mail: info@aloe-vera.czCERTIFIKÁTY: