více info a jak nakupovat přihlášení FLP.cz kontakty e-shop FLP
NOVINKA a jednoduchý preventivní a ozdravný program VITAL-5

ALOE VERA - ZKUŠENOSTI

Aloe vera je určeno pro lidi, ale s Aloe vera mám výbornou zkušenost i u mých papoušků.

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

Nové zkušenosti chovatele exotického ptactva Miloše Mácy

Informace zde navazují a doplňují publikované články v časopisech Papoušci, Nová exota a Fauna.

Úvodem bych chtěl podotknout, že s aloe vera pracuji devět let a během tří let jsem vyzkoušel všechny aloe co byly k dostání na našem trhu.

Žádné aloe nevykazuje tak kvalitní ozdravné a preventivní účinky, jak aloe od firmy Forever Living Producst. Toto aloe nepatří k těm nejlevnějším, ale je bezkonkurenčně nejkvalitnější.

KVALITA A ÚČINEK SE POZNÁ JEN VYZKOUŠENÍM NA SOBĚ

"Testy kvality, provedené v zahraničí nezávislou laboratoří, prokázaly, že americké Forever Living Products jsou jednoznačně nejlepší." - RNDr. Petr Fořt, CSc. z knihy Zdraví a potravní doplňky.

Není to pravidlo, ale většinou poznáte kvalitu aloe podle hustoty gelu v kanystříku. Oproti ALOE BERRY NECTARU jsou ostatní nabízené aloe o hodně řidší, především levné aloe. (Pozor! Některé levnější aloe jsou uměle zahušťované.)

Dnes je na trhu řada výrobků z aloe vera, které se liší od sebe cenou, obalem, ale hlavně kvalitou, kterou podle etikety nebo obalu velmi těžko rozpoznáte. Každý chovatel si musí vše vyzkoušet, aby přišel na to, že ALOE BERRY NECTAR je na našem trhu kvalitativně bezkonkurenční.

Všeobecně 20 kapek z injekční stříkačky je v praxi 1 ml v injekční stříkačce

Po vlastních letitých zkušenostech podávám preventivní dávku Aloe vera na jeden pár takto:

Ary: dva piškoty na každý piškot 2 ml Aloe vera
Eklektus, žakové, amazoňané: dva piškoty na každý piškot 1 ml Aloe vera
Amazonky, Alexandři činští: jeden piškot pokapaný 1 ml Aloe vera

Podle mých zkušeností musíme Aloe vera ředit ve vodě ve větším poměru:

Malý papoušek: 5 ml do jednoho dcl vody
Střední papoušek: 10 ml do jednoho dcl vody
Velký papoušek: 15 ml do jednoho dcl vody

Delší podávání Aloe vera je vhodné papouškům, kteří nechtějí nebo špatně konzumují ovoce, či zeleninu podávejte Aloe vera stále, při přepeřování v případech výskytu opakovaných infekcí v chovu, početně rozsáhlých chovech, při antibiotické léčbě a po ní, chovným papouškům v rámci přípravy na reprodukci, mláďatům před a v době odstavu.
Pokud potíže neustupují, pak je dávkování 4x vyšší. Aloe vera nejde předávkovat.

Nezapomeňte, že v pravidelnosti podávání Aloe vera je veškerý ozdravný účinek.

Po otevření dejte kanystřík s Aloe vera do ledničky a před každým použitím vždy protřepat (v ledničce Vám otevřené aloe vydrží cca 4 měsíce, neotevřené 4 roky).
Všem papouškům podávám piškoty pokapané Aloe vera rozřezané na čtvrtiny.

Aloe vera má široký a účinný záběr působnosti. Je to vysoce účinná prevence.
Při preventivním pravidelném podávání Aloe vera, vykazují papoušci minimální zdravotní problémy. Podle mých zkušeností je lépe udržovat prevenci na vysoké úrovni, než navštívit specializovaného lékaře. Návštěva lékaře je vždy finančně nákladná. Když si vše spočítáte, tak přijdete k závěrům jako já. Prevence je levnější. V tomto se nevyplatí šetřit. To je moje praxe, ale každý chovatel si musí vše vyzkoušet a přijít sám na to, co je pro něj lepší.

Na základě mnohaletých zkušeností s Aloe vera v chovu papoušků mám tuto zkušenost.
aloe vera gel pro každý zdravý den lidí i papoušků

Jak je Aloe vera účinné poznáte tak, když budete denně dávat větší dávku Aloe vera, než je dávka preventivní (velký papoušek cca 3 ml na kus) a to po dobu 1 měsíce až 3 měsíců v závislosti na kondici a stavu papoušků. Po této době podávání Aloe vera musí papouškům zintensivnit barvy peří a peří musí mít kvalitní lesk. Pokud tomu tak nebude, přejděte na 4x vyšší dávky Aloe vera než je dávka preventivní a podávejte tak dlouho, než docílíte zintenzivnění barvy peří a kvalitního lesku peří. Možnosti proč tomu tak není jsou jen dvě. Špatně krmíte nebo má papoušek zdravotní problémy.

Proč Aloe vera pro papoušky

Opravdový kvalitní 100% džus Aloe vera gel zajišťuje papouškům všechny vitámíny mimo vitamínu D. Z minerálů je to hořčík, mangan, zinek, měď,chrom, vápník, sodík, draslík a celou řadu stopových prvků. Dále zajišťuje sacharidy, enzymy, aminokyseliny. Z 22 aminokyselin Aloe vera poskytuje 20 z nich. Co je důležité, zajišťuje všech osm esenciálních aminokyselin, které si organismus nedokáže vytvořit atd.
Působí jako vynikající přírodní vnitřní čistič a má silné antidepresivní účinky. Je protizánětlivý, jedná velmi výkonně proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolanými kvasinkami.

Tuto komplexnost nám neposkytuje žádný druh ovoce ani zeleniny.

Domnívám se, že Aloe vera (aloe pravá, botanicky Aloe barbadensis Miller) nabízí papouškům ještě něco účinného navíc, co není obsaženo v zrninách, granulích, ovoci, zelenině, různých druzích olejů a jiných dalších produktů pro papoušky. Což potvrzují i ostatní chovatelé. Zkušenosti ostatních chovatelů s Aloe berry nectarem najdete v odkazu zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci a odkazu zkušenosti dalších chovatelů.

Pro tuto jedinečnou vlastnost Aloe berry nectaru dávám preventivní dávku všem mým papouškům denně nebo individuálně v závislosti na kondici a zdravotním stavu papoušků. Po chovné sezóně a před ní dávám denně grepový sirup a to minimálně po dobu jednoho měsíce.

Pro jaké účinky využíváme brusinky v našem přípravku:

ALOE BERRY NECTAR

  • Působí desinfekčně v oblasti ledvin, močovodů, močového měchýře a močové trubice
  • Při zánětech střev doprovázených průjmy
  • Při potížích se žlučníkem - zánět žlučových cest
  • Při vysokém krevním cukru
  • Při virových infekcích
KOMPONENTY Aloe vera (ze studie dr. Petera Athertona)
1. Vitaminy
Aloe vera je bohatá na obsah všech vitaminů vyjma vitaminu D. Zvláště důležitým jsou antioxidanty - vitamin A (ve formě betakarotenu), vitaminy C a E. Aloe vera dokonce obsahuje stopy vitaminu B 12 a je jedním z velmi mála rostlinných zdrojů tohoto vitaminu.
2. Enzymy
Několik různých druhů těchto biochemických katalyzátorů při orálním použití pomáhá zažívání rozkládáním tuků a cukrů. Jeden z nich, bradykináza, pomáhá při zevní aplikaci Aloe vera snižovat nadměrnou zánětlivost, a tím i bolest, zatímco další enzymy pomáhají strávit veškerou mrtvou tkáň na různých zraněních. Přítomny jsou rovněž lipázy a proteázy, které rozkládají potravu a podporují trávení.
3. Minerály
K nejdůležitějším patří vápník, sodík, draslík, mangan, hořčík, měď, zinek, chrom a antioxidant selen. Ačkoli jsou minerály a stopové prvky potřebné pouze ve velmi malých množstvích, jsou nezbytné pro správnou funkci rozmanitých enzymových systémů v různých metabolických cestách.
4. Cukry
Cukry jsou derivovány z lepkavé vrstvy mezi slupkou listu Aloe vera a vnitřním gelem a jsou známy jako mukopolysacharidy, které příznivě ovlivňují imunitní systém a pomáhají detoxikovat organizmus. Aloe vera obsahuje mono i polysacharidy, ale nejdůležitější jsou cukry s dlouhým řetězcem, mezi něž patří glukóza a manóza nebo glukomanany. Tyto cukry jsou vstřebávány celé přímo ze střeva (nerozložené jako ostatní cukry) a objevují se v krevním oběhu v té samé formě. Tento proces se nazývá pinocytóza. V krevním oběhu jsou potom schopny uplatnit imunoregulační účinek. Některé z těchto polysacharidů nejsou absorbovány, ale ulpí na jistých buňkách lemujících střevo a formují bariéru, která zabraňuje absorbci nechtěného materiálu. Tím vlastně zamezují možnosti vzniku syndromu průsaku střev (Leaking gut syndrome). V přípravcích k zevnímu použití patří cukry mezi nejdůležitější zvlhčovače. Jedním z nejvýznamnějších polysacharidů obsažených v Aloe vera je Acemannon, nositel pozoruhodných antivirových kvalit. Vědecké výzkumy ukázaly, že posiluje přirozený obranný systém organizmu.
5. Antrachiony
Dvanáct těchto fenolových sloučenin se nachází pouze ve vrstvě pericyklických trubiček pod vrchní slupkou listu. V malých množstvích, kdy se neprojevuje jejich projímavý efekt, pomáhají absorbci z gastrointestinálního traktu a mají antimikrobiální a protibolestivé účinky. Z některých nápojů pro zdraví jsou tyto substance odstraňovány kvůli možným břišním bolestem či průjmům, ale v malých množstvích jsou nesmírně prospěšné. Nejdůležitější z nich, aloin a emodin, působí jako účinné látky na tišení bolesti. Mají rovněž antibakteriální a antivirové vlastnosti.
6. Lignin
Toto je sama o sobě nečinná substance, ale pokud je přítomna v zevních přípravcích, obdařuje Aloe vera neobyčejnou penetrační schopností, takže ostatní složky mohou být absorbovány hluboko do kůže.
7. Saponiny
Tyto mýdlové substance tvoří přibližně 3 % Aloe vera gelu. Jsou schopné zajistit čistění organizmu a navíc mají silné antiseptické vlastnosti. Jednají velmi výkonně proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaných kvasinkami, jako jsou např. kandidózy nebo afty.
8. Mastné kyseliny
Cholesterol, campesterol, sisosterol a lupeol jsou hlavní rostlinné steroidy, které jsou důležitými protizánětlivými faktory.
9. Kyselina salycilová
Složka podobná aspirinu, která má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.
10. Aminokyseliny
Tělo potřebuje 22 aminokyselin. Aloe vera gel poskytuje podle dosavadních informací 20 z nich. Co je však ještě důležitější, poskytuje nám i všech osm esenciálních aminokyselin, které si organizmus nedokáže sám vyrobit.

Závěrem bych Vám chtěl napsat, že se nedá moje letitá praxe a zkušenosti s Aloe vera napsat na tři formáty papíru. Pokud si nebudete vědět rady, vždy mě můžete kontaktovat po celý týden včetně sobot a nedělí na telefonu 603 894 366.

S chovatelským pozdravem Miloš Máca

Objednávky

Tyto přírodní výrobky si můžete telefonicky objednat na čísle 603 894 366, e-mail: milos.maca@seznam.cz nebo na www.krmiva-pro-papousky.cz

Objednávky

Tyto přírodní výrobky si můžete telefonicky objednat na čísle 603 894 366, e-mail: milos.maca@seznam.cz nebo na www.krmiva-pro-papousky.cz

Další články se zkušenostmi zde: Aloe vera, grepový sirup, rakytníkový olej 100%, Humac natur Exot, Poly-min, PT-12 Lactobacillus salivarius, Frucht-mash, Zkušenosti dalších chovatelů, Zkušenost s nemocnými ptáky po měsíci.

 
Nejvyšší péče při zpracování přírodních zdrojů je základem všeho

Ing. Vladimír Švéda
nezávislý distributor Forever Living Products
e-mail: info@aloe-vera.cz


PUBLIKOVANÉ
ČLÁNKY:


FAUNA 12/2012 - LÉČBA PRŮJMU

Článek ve Fauně 12/2012

CERTIFIKÁTY: